Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Důležitost správného uchycení

"Nosit punčochy je snadné. Během několika dní v tom můžete být mistryně. Návrat elegance je jako návrat starého přítele - za chvilku se budete divit, proč byl vlastně pryč."

Aby nošení punčoch bylo opravdovým potěšením je potřeba dodržet některé zásady.

Zeptáte-li se žen, proč nenosí punčochy na podvazek, pravděpodobně vám odpoví, že jsou nepraktické. A nelze se jim divit, když většina běžně prodávaných podvazkových pásů je koncipována jako "prádélko do ložnice". Jsou to nejčastěji takové ty hodně krajkové a titěrné věci, se čtyřmi povazky s plastovými přezkami, a je jen s podivem, když vydrží na místě těch 20 minut vášně. (Je-li to více než 20 minut nemusíte si stěžovat :) )

Proto nejdůležitější věcí pro nošení punčoch na podvazek je podvazkový pás, který je navržen především k tomu, aby dělal to co má - držel punčochy na svém místě, a to i při chůzi, sezení a běžném pohybu, třeba po celý den. Nošení punčoch pak bude velmi pohodlné a vy se budete sama sobě divit proč jste tak dlouho nosila "tu věc s klínkem".

První důležitou věcí na podvazkovém je pásu nutnost kovových přezek. Neočekávejte, že plastové přezky splní vaše očekávání. Pouze kovové přezky vám zaručí, že punčocha z jejich držení nevyklouzne. Co se podvazků týká, je další důležitou věcí jejich počet. Pásy se vyrábějí obvykle se čtyřmi nebo šesti podvazky, přičemž šest podvazků zajistí vašim punčochám nejlepší uchycení. (Není proto náhoda, že většina námi nabízených podvazkových pásů má právě 6 podvazků a kovové přezky.)

Pro maximální podporu si však pořiďte hluboký podvazkový pás jehož podvazky jsou pouze několik cm dlouhé. Na večerní nošení a pro speciální příležitosti se počet možností ještě rozšiřuje. Můžete si vybrat např. korzet s ramínky jejichž efekt se projeví v zabránění sjíždění způsobeném tahem punčoch/podvazků (kromě toho, že vám zajistí rovné rovné držení těla za všech okolností :) ).

Lepší podvazkové pásy mají různé délky podvazků vpředu, vzadu a po stranách. Pás se čtyřmi podvazky by měl mít zadní podvazky přibližně o 3 cm delší než ty přední. U pásu se šesti podvazky by měly být zadní podvazky o 3cm delší než ty po stranách a ty zase o 3cm delší než přední.

Punčochy se švem jsou nekompromisně elegantní, ale můžete přijít na to, že švy mají vlastní představu o tom, kde by zrovna měly být. Abyste je udržela rovně vyhněte se pásům, které mají zadní pár podvazků umístěný příliš po stranách. Místo toho vyberte takový, který má podvazky co nejvíce vzadu. Toto je obvlášť důležité, máte-li hodně štíhlé nohy.

Nyní pár slov k samotným punčochám. Když byly vynalezeny punčocháče, byly posuzovány jako pohodlnější alternativa punčoch. O tomto tvrzení však lze s úspěchem pochybovat. Z pohledu materiálu jsou totiž díky použití moderních technologií a vláken punčochy neméně pohodlné než punčocháče - a celkově vzato dokonce pohodnější, protože zamezují zapařování klínku při celodenním nošení.

Pro výběr punčoch je určující jejich délka: nosíte-li krátké sukně, znamená to vybrat si punčochy, které vám zakryjí co největší část stehna. Pokud je to nutné kupte si punčochy o jednu velikost větší než obvykle. Zkrácení podvazků by mělo vyrovnat rozdíl. Možná oceníte fakt, že korzety a hluboké podvazkové pásy nabízejí nejkratší podvazky a tím možnost vyššího uchycení.

Jestli máte kratší nohy, je možné připevnit povazek hlouběji do lemu punčochy a vytvořit pěkný nabíraný efekt připomínající kouzlo 50tých let.

Pokud zkoušíte punčochy na podvazek poprvé, můžete zjistit, že mají tendenci stahovat podvazkový pás dolů. To se stává především když jsou punčochy příliš krátké, nebo když sedíte či klečíte. Obsahují-li punčochy Lycru (nebo jiná elastická vlákna), je možné podvazek více zkrátit, protože Lycra již dodává punčochám potřebnou pružnost.

Nosit punčochy je snadné. Během několika dní v tom můžete být mistryně. Návrat elegance je jako návrat starého přítele za chvilku se budete divit, proč byl vlastně pryč :)