Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Jaké punčochy si vybrat?

aneb 6 rozhodnutí, která byste měla udělat

Na světě je nepřeberné množství druhů punčoch. Jak si mezi nimi vybrat ty pravé, s ohledem danou příležitost? Správně si vybrat většinou znamená udělat šest rozhodnutí:

  1. Rozhodněte se, zda chcete punčochy na podvazky nebo samodržící. Nošení punčoch na podvazky vyžaduje dobrý podvazkový pás a trochu praxe, samodržící punčochy bývají zase o něco dražší. O správném uchycení punčoch na podvazky se můžete dozvědět více v článku "Důležitost správného uchycení".
  2. Vyberte si barvu. Nápovědu můžete najít v článku "Jakou zvolit barvu punčoch?". Pokud se stále nemůžete rozhodnout, ve většině případů neuděláte chybu, zvolíte-li tělovou.
  3. Uvažte strukturu, průhlednost a lesk. Správné řešení spočívá v odhadu teplotních podmínek, společenské vhodnosti nebo potřebě zakrýt nedokonalosti pokožky.
  4. Uvažte poměr ceny a kvality. Kvalitní punčochy budou pravděpodobně více stát, ale může se to vyplatit. Jsou momenty, kdy vám hodně záleží na tom, abyste byla perfektní a nebudete chtít riskovat dobrý dojem v méně kvalitních punčochách. Na druhou stranu, když to okolnosti dovolují, můžete si vyjít v levnějších a spolehnout se na náhradní pár ve vaší kabelce.
  5. Rozhodněte se mezi nenápadností a extravagancí. Je to jako s líčením: často správná volba může znamenat, že si většina lidí ani nevšimne, že nějaké máte nebo naopak dramatický efekt vám může zajistit kýženou pozornost. V druhém případě použijte punčochy se vzory, švy, síťováním nebo v nápadných barevných odstínech.
  6. Vyberte správnou velikost. Volbě správné velikosti je věnován článek "Jak zvolit správnou velikost punčoch?".

Výběr punčoch není žádná věda a časem možná přijdete na vlastní systém (pokud jej již nemáte) a nošení punčoch vám bude každodenní radostí.